Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

freeSAT Slovensko zařadil JOJ HD a Senzi

Zákazníci satelitního operátora freeSAT mohou od  11.1. sledovat nově slovenský komerční kanál ve vysokém rozlišení – JOJ HD a hudební Senzi. Tyto programy ovšem byly zařazeny pouze do Slovenské nabídky freeSAT. V nabídce freeSAT Česká Republika jsou tyto programy dostupné pouze na vlastních přijímačích.

Obě stanice jsou předplatitelům dostupné od balíčku freeSAT Medium/freeSAT Medium HD. Programy jsou poskytovány z kapacity konkurenční společnosti Slovak Telekom. UPC DTH a Telekom si tak podělí náklady na satelitní distribuci. To přinese oběma stranám úsporu nákladů, které pak společnosti mohou využít například na další rozšíření programové nabídky.

Kanál JOJ nabízí ucelenou programovou skladbu pro celou rodinu, od zpravodajství, ekonomiky a sportu přes oblíbené zahraniční seriály, reality show a filmové trháky až po vlastní produkci.

Senzi se zaměřuje na diváky starších 40 let. Nabízí především hudební programy orientované na lidovou hudbu a country, ale i zlaté hity a hudební řebříčky či hudebně laděné talk show.

Majitelé dotovaných HD přijímačů (pouze u freeSAT Slovensko) naleznou hudební kanál Senzi na pozici č. 28. Hlavní program skupiny JOJ v HD kvalitě – JOJ HD se pak nachází na trochu vzdálenější pozici č. 110. Tyto dva kanály nebyly zařazeny do oficiální nabídky freeSAT Česká republika. Proto se na českých dotovaných přijímačích nenachází.

Zákazníci s vlastními přijímači naleznou nové kanály na frekvenci, která je uvedena na konci tohoto článku. Pro naladění je ovšem potřeba HD satelitní přijímač. Oba dva programy jsou dostupné na samostatných dekódovacích kartách i v České republice.

Kanál JOJ HD je dostupný divákům s rozlišením 1920 x 1080. K dispozici je jedna (slovenská) audio stopa, nechybí ani Teletext. Hudební Senzi TV je šířená v SD kvalitě (SD/MPEG-4) s rozlišením 704 x 576.

Technické parametry pro příjem JOJ HD a Senzi TV:

Družice: Thor 6 (0,8°W)
Frekvence: 12 054 MHz
Polarizace: Horizontální
FEC: 3/4
SR: 30000
Norma: DVB-S2
Modulace: 8PSK
Provider: ST

Kódovací systémy platformy freeSAT (Cryptoworks, Irdeto, Nagravision a Conax) byli k oběma kanálům připojeny okolo desáté hodiny ranní.