Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Skupina Barrandov vstoupila do roku 2016 s mimořádně silnou týdenní sledovaností

Skupina Barrandov úspěšně vstoupila do roku 2016 a navíc zaznamenala i další rekordy ve sledovanosti. Minulý týden si tak celá skupina připsala podíl 7,74 %, což je nejlepší výsledek v historii vysílání (1). Největší vliv na tomto úspěchu měl hlavní kanál TV Barrandov se svou historicky druhou nejvyšší týdenní sledovaností (2) a podílem 6,38 %. V předešlém týdnu se dařilo především zpravodajským pořadům, a to relaci Naše zprávy.

Mimořádně vydařený týden má za sebou stanice TV Barrandov, která započala rok 2016 ve velkém stylu. Podařilo se jí získat druhou nejlepší příčku týdenní sledovanosti ve standartním týdnu v celé historii vysílání (2). Těsně ji tak překonal týden od 17. srpna 2015, kdy TV Barrandov odstartovala své podzimní programové schéma, a týdenní podíl činil 6,46 %.

Vliv na toto velké číslo týdenní sledovanosti měla především sekce zpravodajství, kdy její hlavní relace Naše zprávy zaznamenávala během minulého týdne velký divácký zájem, který korunovala nedělním vydáním, jež vidělo rekordních 484 000 diváků s podílem 14,07 %. Po celý předešlý týden se Našim zprávám dařilo, když dosahovaly při podílu 11,54 % rekordní týdenní sledovanosti průměrně 376 000 diváků.

V uplynulém roce prošla zpravodajská sekce mnohými změnami, které se pozitivně odrazily na divácké sledovanosti. Diváci velmi kladně přijali nejen nový vizuál těchto zpráv, ale také a to především i samotnou informační náplň. Díky těmto změnám si tak zpravodajství takřka denně připisuje další úspěchy ve sledovanosti. Pevně věříme, že včerejší číslo, které jen těsně minulo hranici půl miliónu diváků, nebude posledním rekordem, které si Naše zprávy připsaly,“ řekla generální ředitelka Skupiny Barrandov, Ing. Marcela Hrdá.

Naše zprávy měly vzestupnou tendenci i na závěr předešlého roku, kdy 30. prosince 2015 překonaly svůj dosavadní rekord číslem 420 000 diváků. Stejně jako hlavní zpravodajské relaci se daří i dalšímu zpravodajskému pořadu Exploziv, který s podílem 6,17 % sledovalo v minulém týdnu průměrně 222 000 diváků.

1 Týdenní sledovanost Skupiny Barrandov se netýká silvestrovského týdne od 28.12.2015, kdy absolutní rekord činil 8,29%.

(2) Týdenní sledovanost kanálu TV Barrandov se netýká silvestrovských týdnů, kdy činil týdenní podíl v roce 2014 6,48 % a v roce 2015 dokonce 6,71 %.

Spolu se zpravodajstvím se dařilo na hlavním televizním kanále Skupiny Barrandov, stanici TV Barrandov, i dalším pořadům, které v minulém týdnu zaznamenaly velký divácký ohlas. Svůj prozatímní rekord překonal například kulinářský pořad Babica vs. Sapík, který si v sobotu pustilo více než 297 000 diváků,“ prohlásil programový ředitel Skupiny Barrandov, František Borovský.

Vedle tradičních pořadů vlastní tvorby, které si stabilně drží vysoká čísla sledovanosti, jakými jsou Exkluziv Kateřiny Brožové, Sejdeme se na Cibulce, Kurňa, co to je?, nebo seriál Soudkyně Barbara, se dařilo i akvizičním formátům. Nejsledovanějším pořadem předešlého týdne se tak stal páteční romantický komediální film Láska za jiných okolností, který si v době prime timu pustilo do svých obývacích pokojů 357 660 diváků. 

Written by:

Published on: 17.1.2016

Filled Under: tiskové zprávy

, , , , ,