Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Úspěch ve fotosoutěži #PicWorth1000Words – nafoť pohádku

Po úspěchu ve fotosoutěži s Huawei #P8NočníSvět (malování světlem) jsem se dostal k účasti v dalším projektu #PicWorth1000Words (nafoť pohádku). Zásadně se nezapojuji do soutěží, které jsou závislé na lajkování. Ty se totiž tradičně zvrhnou na spamování přátel s prosíkem o like. Soutěž od Nikonu byla naštěstí hodnocena odbornou porotou.

In a galaxy far far away…

Já na pohádky nikdy moc nebyl a reprízy repríz o vánocích ve mně ten odpor ještě utvrdily. Inu, týden jsem trápil svou mysl, abych pojmul celou věc nějak jinak, jenže ani tak mě múza nepolíbila. Zbývala poslední možnost, zasadit celé téma do kontroverzní roviny, přičemž ta neskutečná reklamní masáž okolo 7. dílu Star Wars mi vnukla myšlenku.

picworth1000words-petr-vocelka.jpg

#PicWorth1000Words – nafoť pohádku, autor: Petr Vocelka

Skvělá přednáška od Honzy Šmída o astrofotografii mi dala nezbytný základ k focení noční oblohy. Nutno podotknout, že červená planeta není nijak přehnaně přibarvena v post produkci, jednalo se o snímek krvavého superměsíce z 28. 9. 2015.

Ještě větší výzvou bylo ale ztvárnit bez světelných měčů boj dobré a zlé síly. Tady mi zase pomohl workshop malování světlem, kdy se mi za použití dvou blesků a svítících tyčinek podařilo dosáhnout požadovaného efektu. Na fotce jsem spolupracoval s kolegou Vojtou Vymětalem.

Vyhraný Nikon 1 J5 se mi bude hodit na street fotku, mohl by se i pozitivně promítnout v kvalitě našich videí. Ještě jednou děkuji společnosti Nikon za vybrání mé fotografie a tuto neskutečně kreativní soutěž!

Written by:

Published on: 16.1.2016

Filled Under: Foto, Hlavní strana

,