Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Recenze: Huawei Color Band A1

Spolu s chytrým telefonem Huawei P9, přišel začátkem roku také fitness náramek Huawei Color Band A1. Z počátku byl dodávaný zdarma právě k Huawei P9, na trhu se ale dá sehnat i samostatně. Dokud se jednalo o dárek, nebylo co řešit, vyplatí se ale koupit si jej zvlášť? A stojí tento „dárek“ za to?

Huawei Color Band A1 je fitness náramkem klasické konstrukce, tedy gumový pásek bez displeje, pouze s notifikační diodou. Hlavním lákadlem k pořízení jsou notifikace, tiché buzení vibracemi, krokoměr, měřič kvality spánku a netradičně taky UV senzor.

huawei-color-band-a1

S telefonem jej spárujete přes aplikaci Color Band A1, která zařízení propojí bezdrátově přes technologii Bluetooth. Náramek se ani u Huawei telefonů bohužel nesynchronizuje s předinstalovanou aplikací Zdraví a ani Google FIT, což vidím jako velké mínus, chcete-li mít všechna data na jednom místě.

Ochrana proti vodě a prachu

Dle normy IP57, zařízení vydrží ponoření do hloubky 1 metru na půl hodiny a je částečně odolné vůči vniknutí prachu. Takže letní déšť vydrží, ale na sprchu, plavání a pouštní výlety si jej raději sundejte.

huawei-color-band-a1-charging

Nikde se nenachází žádný otvor, nabíjení probíhá přes konektor na spodku zařízení a data se synchronizují bezdrátově přes Bluetooth.

Součástí balení je náramek a nabíjecí „placka“ jakožto redukce na MicroUSB kabel. Samotný kabel s nabíjecím adaptérem opět chybí, jak už jsme ostatně u nositelností bohužel zvyklí.

Sledování spánku

Spánek lidi zajímá už od nepaměti, člověk totiž absolutně neví co dělá. Převalujete se, chrápete, spali jste lehce nebo tvrdě? To všechno jsou otázky, na které jste si bez druhé osoby nebo natočení sebe samotného na kameru, nebyli schopni odpovědět. S příchodem fitness náramku se i celý spánek dá sesumarizovat do několika grafů.

huawei-colorband-a1-sleep

Huawei Color Band A1 umí rozeznat spánek sám od sebe, není potřeba žádného klikání na nějaké tlačítko. Co víc, nedělá mu problém detekovat ani vícero spánků během dne. Onehdá jsem po obědě usl na stole a i tak byla tahle 15 minutová záležitost krásně zaznamenána!

Chytrý alarm

Do náramku se dá přednastavit tichý budík až na 3 časy, ten nevydává žádný zvuk, ale vibruje na zápěstí. Výrobci se to většinou snaží přirovnat k rannímu pohlazení po ruce od mámy, no takovou představivost já teda nemám.

huawei-colorband-a1-alarm

Notifikace na hovory a zprávy

Jako skvělý pomocník, se mi jeví chytrý náramek do tichých nebo naopak extrémně hlučných prostředí. I když máte v klubu vyzvánění na maximum, jednoduše jej přeslechnete. Jindy zase v galerii/divadle/kině, se nehodí mít zapunté vyzvánění a syndrom vibrujícího telefonu jsme už zažili asi taky všichni. Chytrý náramek s vibracemi je jistota. Notifikace se bohužel týkají pouze hovorů a zpráv, nelze si vybrat selektivně další aplikace, ze kterých chcete upozornění obdržet (whatsapp, messenger, …). Aby vás hovory neotravovaly během večera, můžete si nastavit časový interval.

huawei-colorband-a1-sport

Měření UV

Jste-li náchylní na UV záření, tuto funkci možná uvítáte, většině lidí bude ale popravdě řečeno úplně k ničemu. Rada jestli si vzít brýle, klobouk, namazat se ochranným faktorem 30, 50 nebo 70 většina národa vyřeší kouknutím na teploměr a z okna. Na to nemusíte čekat, až vám náramek sesynchronizuje všechna data o pohybu, abyste si pak vystrčenou rukou z okna mohli změřit stav, který za hodinu může být úplně jiný. Náramek UV neměří neustále, ale pouze až po kliknutí na tlačítko uživatelem v aplikaci.

huawei-colorband-a1-uv

Krokoměr

Kde jinde otestovat přesnost než na běžícím páse.Vzhledem k tomu, že v nastavení uvádíte pouze věk, výšku a váhu, není logicky možné úplně přesně změřit délku kroku krok. Někdy udělát více menších kroků, jindy krok natáhnete. Takže namísto běhání, jsem zvolil 5 minut normální chůze, kde by výsledek mohl být co možná nejpřesnější. Nakonec ale stejně namísto 563 metrů, naměřil náramek v mém případě asi 750 metrů. Což je zhruba o 1/4 více.

huawei-color-band-a1-fitness

V Huawei Color Band a1 by rovněž mohl být zabudovaný GPS modul, měřič srdečního tepu, počet vyjitých schodů, atp. Bohužel, ani tyto vychytávky tady nenajdeme.

huawei-colorband-a1-activity

Závěrem

Huawei Color Band A1 je dobrý náramek, v podstatě se jedná o takový Xiaomi MiBand s měřičem UV. Cena 2000 Kč dle mého bohužel není přiměřená, za tu cenu můžete mít (pokud máte kompatibilní telefon) Samsung Galaxy Gear Fit s displejem, přepínáním hudby, měřením tepu a spoustou dalších funkcí. Design Huawei Color Band A1 se mi líbí více než MiBand, ale z pohledu funkcí se o žádný zázrak nejedná.

huawei-color-band-a1-vs-watches

Chyběla mi synchronizace s aplikacemi třetích stran pro sjednocení sportovních výkonů na jedno místo. Stejně tak pravděpodobně příjdete o všechna data při výměně telefonu, nenašel jsem totiž žádné tlačítko pro synchronizaci nebo export dat. Pokud jej seženete v ceně okolo 800 korun, stojí za to o něm uvažovat.

Written by:

Published on: 30.10.2016

Filled Under: Hlavní strana, vychytávky

,