Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

FLIX TV představil nový FlixBox HEVC, stávajícím klientům bude původní FlixBox měnit

Český satelitní poskytovatel FLIX TV začal distribuovat svůj nový originální přijímač nesoucí název FlixBox HEVC. V čem je lepší oproti původnímu FlixBoxu a jaké jsou plány s novým přijímačem? To vše se dozvíte v článku.

FLIX TV logo

FlixBox HEVC se na první pohled od původního přijímače moc neliší. Je ovšem vybaven hned několika novinkami – integrovanou WiFi, konektorem RJ-45 pro zapojení UTP kabelu a také je připraven pro nový úsporný kodek H.265 HEVC. Pro FlixBox HEVC byl vyvinut zcela nový software, který oproti softwaru od původního FlixBoxu obsahuje několik prvků FLIX TV, především logo v grafice a infoliště.

Článek o původním FlixBoxu si můžete přečíst zde.

FLIX TV začal dodávat k instalacím satelitní přijímač FlixBox HEVC na přelomu října a listopadu. Dle informací, které jsme obdrželi na zákaznické lince, operátor plánuje v nejbližších měsících vyměnit u svých stávajících klientů všechny původní FlixBoxy za nové. Přesnější termín momentálně znám není, klienti však budou o výměně předem informováni. Operátor tak bude připraven na případný přechod na úspornější kompresní formát obrazu H.265 HEVC. Ušetřená kapacita může přinést nové programy, případně upgrade některých stanic do HD rozlišení.

Srovnání – původní FlixBox (vlevo) a FlixBox HEVC (vpravo):

VZHLED a KONEKTIVITA

Stejně jako původní FlixBox je i nový FlixBox HEVC v černém provedení skříně a má velice malé rozměry 145×35×120 mm (Š x V x H). Na rozdíl od svého předchůdce nemá samolepky pro přilepení za TV. Tato skutečnost ale vzhledem k jeho „velikosti“ rozhodně vadit nebude.

FlixBox HEVC

PŘEDNÍ PANEL

Zde najdeme stavovou diodu, velmi dobře čitelný zelený čtyřmístný numerický displej s IR čidlem a jeden vestavěný dekodér Conax pro dekódovací kartu (zespodu přijímače).

FlixBox HEVC

BOČNÍ PANEL

Pravý boční panel obsahuje jeden port USB 2.0. Ten lze využít pro připojení externího disku. Levý boční panel je pak zcela prázdný. Pokud tedy pomineme větrací otvory. Původní FlixBox byl vybaven dvěma USB porty pro současné připojení externího úložiště a WiFi adaptéru, což u FlixBox HEVC, který má WiFi integrovanou, není potřeba.

ZADNÍ PANEL

Obsahuje (zleva): vstup pro koaxiální kabel (LNB IN 13/18V), S/PDIF, nově ETHERNET pro připojení UTP kabelu pro internet, HDMI, SCART a port pro připojení externího napájecího adaptéru (DC 12V/1A). Novému FlixBoxu oproti původnímu chybí IR port pro připojení externího IR čidla.

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Dálkové ovládání disponuje 55 tlačítky, která jsou výborně rozmístěna a čitelně popsána. Úhel komunikace s přijímačem má velký rozsah. Přepínání mezi programy je svižné (do 2 s).

DO FlixBox HEVC

PODMÍNĚNÝ PŘÍSTUP

Přijímač má jeden vestavěný dekodér Conax. Nachází se na spodní přední straně přijímače. Dekódovací karta se vkládá čipem dopředu a nahoru. Je zapotřebí kartu pořádně dotlačit.

AKTUALIZACE SW

Aktualizace softwaru lze provést několika způsoby:

„Aktualizovat z družice“ – OTA (10,928 H 30000 3/5 DVB-S2 8PSK) je aktuálně nedostupná. Nacházel se zde software pro původní FlixBox. Je ale pravděpodobné, že se operátor brzy umístí aktuální software pro FlixBox HEVC.

INSTALACE

Celkový start přijímače od zapojení do el. sítě do zobrazení kanálu je méně než 30 vteřin (testováno při verzi SW 1.0.17_). 

MENU

INFOLIŠTA

Info lišta se zobrazí při každém přepnutí kanálu, nebo ji můžete zobrazit pomocí tlačítka (INFO). Obsahuje vlevo nahoře číslo pozice a název kanálu. Pod těmito údaji se nachází EPG informace – aktuální a následující informace s počátečním a konečným časem. Mezi současnou a následující událostí je také modrá linka, která ukazuje, v jakém úseku se nachází aktuální pořad. Vpravo nahoře je aktuální čas a datum. Pod ním pak barragrafy zobrazující sílu a kvalitu signálu. Úplně vpravo dole se nachází ikonky, které informují například o dostupnosti teletextu, zda je kanál kódovaný, jestli daný kanál máme ve skupině oblíbených a další. Jejich aktivitu poznáte zeleným podsvícením.

snimek10

Při opakovaném stisknutí tlačítka INFO se zobrazí další okno – Detail. Zde je uveden název kanálu, aktuální událost co nyní běží s časovým údajem od – do a také jsou zde bližší informace k danému pořadu (pokud jsou dostupné). Šipkou doprava se pak dostaneme na následující událost.

Stiskem červeného tlačítka se pak otevře další okno – Informace. Zde jsou spíše technické parametry, jako například frekvence, PIDy a další.

informace FlixBox HEVC

PVR a NAHRÁVÁNÍ

Přijímač podporuje formátování disku souborovým systémem FAT32. Nahrává pořady přes rozhraní USB 2.0 na externí USB disky. Soubory jsou ukládány ve formátu *.ts. Nahrávání se spouští standardně tlačítkem REC. Nahrávky se dají bez problémů přehrát v PC, nebo v chytré televizi. Pokud v Menu povolíme funkci TimeShift, bude se nám automaticky ukládat obraz okamžitě po připojení externího USB disku. Můžeme si tak vysílání kdykoliv přetočit nazpět. Zmáčknutím tlačítka PAUSE se vyvolá časová osa, na které stačí šipkami posunout ukazatel, a stisknutím tlačítka OK se vrátíme ve vysílání na námi zvolené místo.

YouTube

YouTube FlixBox HEVC

EPG

Elektronický programový průvodce vyvoláme stlačením tlačítka EPG. Po otevření okna si stlačením zeleného tlačítka můžeme vybrat ze čtyř variant zobrazení – Aktuální EPG, Následující EPG, Více a Rozvrh. Přijímač zobrazuje EPG až na 7 dní dopředu, pokud je vysílán.

OSTATNÍ

Změnu zvukové stopy na aktuálním kanálu lze provést stisknutím červeného tlačítka AUDIO. V levé části obrazovky se pak otevře okno – Zvuková stopa. Pak už jen stačí šipkami nahoru a dolů vybrat požadovanou audio stopu a potvrdit tlačítkem OK.

audiostopa FlixBox HEVC

Tlačítkem RECALL na dálkovém ovladači lze vyvolat okno, kde je uvedeno 5 stanic, které jste sledovali naposled.

recall FlixBox HEVC

OBSAH BALENÍ

Satelitní přijímač je zabalen v červeno-bílé krabici s logem společnosti o rozměrech 245 x 550 x 163 mm (Š x V x H). Balení obsahuje samotný satelitní přijímač FlixBox HEVC, dálkové ovládání, napájecí adaptér (délka kabelu – 120 cm), manuál a 2x AAA baterie.

krabice FlixBox HEVC

Satelitní přijímač FlixBox HEVC nám zapůjčila společnost FLIX TV s.r.o.,
které tímto za celou redakci PCDAYS děkujeme!

www.flixtv.cz

Written by:

Published on: 21.11.2016

Filled Under: novinky, TV Vysílání

, , , , ,