Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Téma: Díra v kapse jako symbol mileniála

me2Že se telefony už dávno nevejdou do kapsy, jsme si už zvykli. Jenže zatímco v Machovi a Šebestové vykousal obrovi Horáčkovi obří sluchátko z kapsy pes Jonatán, nám se, mám takový pocit, prokousává z kapes samo. Alespoň se mi to jeví jako jediné logické vysvětlení záhadných děr a prodřených míst napříč mým kalhotovým portfoliem.

I když tento jev nemůžu podložit žádnou odbornou studií, pozoruji jej už nějaký ten pátek. Co víc, po konzultaci s nejbližším okolím v tom nejsem sám… Telefony se nám jednoduše prokousávají kapsou ven! A ještě než mě osočíte, že beztak chodím 10 let ve stejných kalhotech, našel jsem díru i na 4 měsíce starých Levi’skách…

Je to souhra vícero okolností. Hodit to na výrobce kalhot, kteří sem dováží rok od roku větší šmejdy, by rozhodně nebylo správné. Výrobci telefonů, by si také měli sáhnout do svědomí! Jejich tenké hranaté cihly s ostrými rohy, mají na prožírání se kalhotami rovněž nemalý podíl.

Nakonec je tady ještě společenský faktor. Jakožto zástupce mileniálů, mluvím z vlastní zkušenosti, že se často cítíme utlačovaní nepřizpůsobivými živly naší společnosti, kteří naléhají, abychom do telefonů věčně nekoukali, ideálně je vůbec neměli v ruce. Naše kapsy pak samozřejmě trpí, protože kontrolovat notifikace co 3 minuty, není pro provoz v kapse žádná výhra.

Jednoduchá matematika, pokud vytáhneme mobil z kapsy a opět jej tam vrátíme, jsou to pro kapsu 2 pohyby. 2 pohyby co 3 minuty je za hodinu 60 útoků na kapsu. Za jeden den, když odečteme spánek, je to téměř 1000. Je to neskutečné, ale za 3 roky se už bavíme téměř o 1 milionu sáhnutí po telefonu! Vím, špatně se to představuje, to číslo odpovídá počtu hamburgerů vydaných v McDonalds za 22 minut.

Řešení? Protože s návyky společnosti je to na dlouho. Navrhuji, aby Evropská Unie přijala vyhlášku pro regulaci prodeje telefonů. Zavedl by se index agresivity, který by musel výrobce uvádět na svých stránkách, abychom jako spotřebitelé byli lépe informováni. U výrobce kalhot se pak bavíme o posílení výstelky kapsy. Aby nedošlo k prudkému zdražení kvůli navýšení množství spotřebovaného materiálu, při nákupu uvedete, jestli jste pravák nebo levák. Kapsa pak bude vystužena pouze jedna.

Své zkušenosti sdílejte pod hashtagem: #StopAggressiveSmartphones

Written by:

Published on: 3.12.2016

Filled Under: Hlavní strana, Osobní blog

, ,