Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

První výstava mapující fenomén selfies se uskuteční v Londýně. Můžete tam být taky!

V rámci chystané výstavy startuje i selfie soutěž pro veřejnost o smartphony Huawei a prezentaci vlastních fotografií v Saatchi Gallery

Společnost Huawei, třetí největší výrobce smartphonů, ve spolupráci s galerií současného umění v Londýně Saatchi Gallery oznámila uvedení výstavy „From Selfie to Self-Expression“ (Od selfie k sebevyjádření). Jedná se o první exhibici mapující historii selfies, a to od dob „velkých mistrů“ až po současnost. Výstava potrvá od 31. 3. do 30. 5. 2017. Součástí projektu je fotografická soutěž pro širokou veřejnost #SaatchiSelfie. Vítězové získají nejnovější smartphone Huawei a jejich díla budou součástí výstavy v Saatchi Gallery.

kenwood the iveagh bequest self portrait c1665 by rembrandt

Mezi uměleckými díly návštěvníci naleznou skvosty z rukou umělců, jako Kutluğ Ataman, Christopher Baker, Juno Calypso, Tracey Emin, Van Gogh, Mohau Modisakeng, Rembrandt, Cindy Sherman, Gavin Turk nebo Velazquez. Návštěvníci tak budou mít možnost vedle sebe vidět díla mnoha vlivných a významných umělců spolu s ikonickými selfie snímky současné digitální éry.

„From Selfie to Self-Expression“ má mimo jiné poukázat na rostoucí roli smartphonu coby uměleckého prostředku pro sebevyjádření. Součást výstavy bude také prezentace uměleckých děl deseti mladých talentovaných britských fotografů. Ti vytvoří prostřednictvím smartphonu Huawei několik kreativních selfie konceptů.

Partnerství Huawei a Saatchi Gallery si klade za cíl podpořit kreativní vyjádření kohokoliv a kdekoliv na světě. Kooperace se Saatchi Gallery je součástí snahy společnosti Huawei o další posun v mobilní fotografii a navazuje na spolupráci Huawei s fotografickou společností Leica, jež se podílí na vývoji duálních fotoaparátů nejnovějších top modelů Huawei.

Soutěž #SaatchiSelfie

– pro vítěze top smartphony a výstava jejich fotek v galerii
V rámci připravované výstavy společnost Huawei a Saatchi Gallery rovněž nabídnou jedinečnou šanci všem umělcům, fotografům a nadšencům z celého světa k prezentaci svých vlastních kreativních selfies právě v Saatchi Gallery v Londýně, a to prostřednictvím soutěže #SaatchiSelfie. Zúčastnit se a vyhrát tak mají šanci i fotografičtí nadšenci z České republiky.

Soutěžní selfie snímky bude hodnotit odborná porota složená z renomovaných umělců. Kromě prezentace nejlepších snímků v Saatchi Gallery v rámci výstavy, získá deset nejlepších autorů selfies nejnovější smartphone Huawei a celkový vítěz ještě navíc obdrží prozatím nezveřejněný speciální fotografický zážitek. Celkový vítěz soutěže #SaatchiSelfie bude oznámen na vernisáži „From Selfie to Self-Expression“ 30. března 2017 v Londýně.

image id178535 object id P.1948.SC.175

Soutěže je možné se účastnit od 23. ledna 2017. Veškeré detaily naleznete na http://www.saatchigallery.com/selfie, kam můžete nahrát maximálně šest soutěžních snímků.

„V mnoha ohledech selfie ztělesňuje přechod k současné kultuře digitalizované a technologicky pokročilé éry, kdy technologie mobilních telefonů dohání kompaktní fotoaparáty. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Huawei na „From Selfie to Self-Expression“. Výstava představí vhled do historie a tvůrčího potenciálu selfie, zatímco samotná soutěž #SaatchiSelfie poskytne pro zapojených platformu pro jejich sebevyjádření.“ Nigel Hurst, CEO Saatchi Gallery

Hillary Clinton – Group selfie

„V současnosti se posouváme z fáze, kdy jsme skrze selfie dokumentovali naše spojení se světem, do fáze, kdy své osobnosti projektujeme do světa skrze vlastní kreativitu. Smartphony se staly nástrojem uměleckého vyjádření. Selfie generace se stává sebe-vyjadřující generací, protože každý z nás usiluje o nalezení a následné sdílení své vnitřní tvořivosti prostřednictvím jednoho uměleckého nástroje, ke kterému máme všichni přístup: smartphonu.“ Glory Zhang, CMO Huawei Consumer Business Goup

Data zahájení a ukončení Selfie soutěže:

23. ledna – 19. března 2017
Podmínky soutěže

  • Účastníci mají možnost nahrát maximálně 6 selfies
  • Účastník musí být starší 16 let
  • Více informací a kompletní podmínky a pravidla naleznete na www.saatchigallery.com/selfie

Výstava: „From Selfie to Self-Expression“ (31. března – 30. května 2017)

  • Gallery 1: Historie selfies od starých mistrů po současnost
  • Gallery 2: Ikonické selfies od krásných a vznešených k šíleným, zlým až nebezpečným
  • Gallery 3: Interaktivní umělecké práce a soutěžní díla #SaatchiSelfie
  • Gallery 4: Sebevyjádření – mladí britští fotografové tvoří umělecká díla prostřednictvím Huawei smartphonu s duálním fotoaparátem

Written by:

Published on: 2.2.2017

Filled Under: Foto, tiskové zprávy

, ,