Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Internetová televize DIGI2GO

V této recenzi Vám představíme internetovou televizi DIGI2GO od společnosti Digi CZ.

Programová nabídka Nové DIGI TV – filmy, seriály, dokumenty, zpravodajství a sportem včetně exkluzivních přenosů z anglické Premier League a Sky Bet Championship i španělské La Ligy a také tenisových turnajů ATP, můžete v nejvyšší kvalitě dostat do vaší televize prostřednictvím internetového připojení přes set-top box stejně jako přes satelit. V ceně internetové televize DIGI2GO je i mobilní služba pro sledování všech pořadů na mobilních zařízeních – počítačích, tabletech či mobilních telefonech.

DIGI2GO kopíruje nabídku satelitní Nové DIGI TV, liší se pouze v počtu HD programů. Zákazníci mají k dispozici 3 nabídky – ZÁKLADNÍ, SPORT PLUS a MAXI. K nim si mohou přiobjednat balíčky EXTRA, SPORT, HBO a nově i CINEMAX. Internetová televize DIGI2GO nabízí vedle běžného sledování pořadů v reálném čase i všechny výhody současné moderní internetové televize – přehrání pořadu od začátku, archiv pořadů, tj. sledování pořadů až 72 hodin zpětně, posun pořadu v čase či pozastavení pořadu nebo nahrávání pořadů v celkovém rozsahu 30 hodin na dobu 30 dnů. Další nadstavbové služby a funkce jako je například půjčovna filmů/videotéka budou postupně přibývat.

Internetovou televizi DIGI2GO je možné sledovat až na 4 zařízeních a to i bez set-top boxu. K jedné smlouvě na internetovou televizi DIGI2GO si lze objednat maximálně dva set-top boxy. Podle počtu set-top boxů (0 až 2) pak může zákazník internetové televize DIGI2GO navíc bezplatně využívat ke sledování programu další 2 až 4 mobilní zařízení (s operačním systémem Android či iOS) včetně PC. Aplikace DIGI2GO je již nyní k dispozici ke stažení zdarma na portálech Google Play a App Store.

Programová nabídka ZÁKLADNÍ obsahuje celkem 60 programů všech žánrů – všeobecné české stanice, 6 dětských (ČT :D, Nickelodeon, Disney channel, Minimax, …), 9 filmových (FilmBox, AXN, Prima MAX HD, AMC, …), 6 sportovních (ČT Sport HD, Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Nova Sport 1 HD, Sport 1 a Sport 2), 15 dokumentárních (Prima ZOOM HD, Animal Planet HD, NGC HD, Spektrum HD, …), 2 erotické a 7 hudebních a life-stylových.

 

VZHLED a KONEKTIVITA

Přijímač Arris VIP 1113 je v černém provedení skříně a má velice malé rozměry 130 x 23 x 130 mm (Š x V x H). Horní panel obsahuje jednu stavovou diodu – zelená značí provoz, červená pak pohotovostní režim. Displej se zde nenachází vůbec.

ZADNÍ PANEL

Obsahuje (zleva): slot pro SD kartu, 3,5 mm jack analogový AV výstup,  konektor pro napájecí zdroj (6V/0,67A), Ethernet 10/100 Mbit/s, HDMI a USB 2.0.

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

Dálkové ovládání disponuje takřka neomezenou směrovost díky RF čidlu, na místo běžnému IR čidlu.

MENU

Menu, skládající se ze čtyř položek, je plně v češtině. Menu je jednoduché, což mnozí jistě ocení. Lze samozřejmě nastavit video rozlišení, poměr stran obrazu, výchozí jazykovou stopu apod.

EPG

Elektronický programový průvodce je velmi dobře zpracován. Velikost písma se přizpůsobuje aktuálnímu nastavení videa. Písmo je vždy dostatečně velké, pouze pozadí by mohlo být o něco tmavší.

V případě použití analogového AV výstupu stačí nastavit obraz na rozlišení 576p a menu je pak i na menších CRT televizorech skvěle čitelné.

EPG slouží rovněž jako TV archív. Přijímač nabízí pouze jeden režim zobrazení – mřížka – 5 kanálů s událostmi na obrazovce v časové ose.

TIMESHIFT

Výhodou Digi2GO je přehrání jakéhokoliv pořadu od začátku. V praxi to funguje tak, že si přepnete na program, kde např. běží nějaký dokument, Vy stisknete zelené tlačítko na dálkovém ovládání a ihned jste na začátku pořadu. Nemusíte tedy ručně hledat začátek, což je uživatelsky velmi užitečná funkce. Jelikož je ale tato funkce závislá na EPG a jak známe některé stanice – zpoždění 20 minut oproti EPG není pro ně problém, proto se nemusí vždy podařit dostat se přesně na začátek daného pořadu. Na něj se lze dostat jednoduchým posunem po časové ose.

Jakýkoliv pořad si můžete kdykoliv pozastavit tlačítkem pauza a po určité době si jej zase pustit.

NAHRÁVÁNÍ

To je umožněno pouze na cloud DIGI CZ. Maximální délka nahrávky je 30 hodin a životnost nahrávky je omezena na 30 dnů. Poté dojde k automatickému smazání nahrávky. K nahrávkám se lze jednoduše dostat stisknutím tlačítka VOD. Při nahrávání se nahraje vždy celý pořad, nelze nahrát pouze časový úsek.

Velkou výhodou cloudového úložiště je to, že lze nahrávat současně více pořadů zároveň a další program sledovat, což nemá vliv na rychlost internetu ani stabilitu boxu. V Praxi to funguje tak, že daný program se zkopíruje z centrálního TV archivu do místa, které je přiřazeno k Vašemu účtu.

Nahrávání na USB nebo micro SD kartu možné není. Tyto porty slouží pouze k servisním účelům. Toto omezení však může některé potencionální zákazníky odradit.

OSTATNÍ

Rychlost přijímače je naprosto dostačující. Přepínání mezi stanicemi je asi 1-2 vteřiny. Start přijímače z pohotovostního stavu je prakticky okamžitý.

Seznam kanálů se automaticky aktualizuje dle objednaného balíčku. V seznamu stanic Vám tedy nepřekáží stanice, které nemáte objednané. Stanice nelze smazat, ale uživatel si je může dle libosti seskládat a přesunout do oblíbených skupin.

Erotické stanice jsou automaticky uzamčeny rodičovským zámkem (PIN 0123). Uživatel si je může v Menu trvale odemknout.


Jak vypadá Digi2GO na PC? Dočtete se zde:

https://www.pcdays.cz/2017/01/diky-digi2go-vam-uz-v-televizi-nic-neutece/


Velkou výhodou služby DIGI2GO je, že není vázána na IP adresu zařízení, ale na MAC adresu, tedy zařízení můžete používat kdekoliv. Aplikace je vytvořena velmi přehledně. Odpárování zařízení lze provést pouze v PC po přihlášení do služby DIGI2GO.

Přijímač Arris VIP1113 a mobilní zařízení mezi sebou nejsou synchronizována. Synchronizace ale probíhá mezi mobilními zařízeními. Pokud si něxo nahrajete na jednom mobilním zařízení, můžete si pustit také na ostatních mobilních zařízeních, které máte spárovány se svým zákaznickým účtem.

Arris VIP 1113 – Základní charakteristika:

  • CPU: 650 MHz / 1200 DMIPS
  • Paměť DRAM: 256 / 512 MB DDR3
  • Paměť Flash: 128 MB
  • Video: 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p (60), MPEG-2, MPEG-4 AVC (H.264) HP@L4.2 1080p60
  • Audio: MPEG-1 (MUSI-CAM), MP3, AAC-LC, HE AAC, Dolby Digital
  • Softwarové řešení: Arris KreaTV 4.6 nebo pozdější
  • Spotřeba: 7,2 W max
  • 1× Micro SD port
  • 1× USB 2.0 port
  • dálkový ovladač REX ve verzi IR

ZÁVĚR

Mezi výhody jistě patří to, že nemusíte mít žádnou parabolu. Nabídka DIGI2GO je navíc oproti satelitní Nové Digi obohacena o více HD stanic.

Nevýhoda přijímače je možnost propojení pouze pomocí ethernetu, WI-FI připojení není k dispozici.

Je dostupný TV archiv všech předplacených stanic služby Digi2GO až na 72 hodin. Přehrávání pořadů z archivu je ve stejné kvalitě v jaké je stanice poskytována, což nebývá zvykem.

Written by:

Published on: 29.7.2017

Filled Under: novinky, TV Vysílání

, , ,