Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Epson snižuje náklady na výrobu poutačů

Ekologická 64palcová tiskárna nabízí ekonomický tisk

21. února 2012 – Společnost Epson navazuje na úspěch své řady širokoformátových tiskáren pro výrobu poutačů a materiálů pro prodejní místa a uvádí na trh nový model SureColor SC-S30610. Z hlediska poměru ceny a výkonu nasazuje 64palcová (162,6 cm) čtyřbarevná (CMYK) tiskárna SC-S30610 s funkcí podávání papíru v rolích v tomto sektoru plném konkurence vysokou laťku.

Model SC-S30610 byl od počátku vyvíjen s cílem nabídnout vysoce efektivní a ekonomickou výrobu při minimálních celkových nákladech na vlastnictví. Umožňuje majitelům tiskáren, výrobcům poutačů, provozovatelům kopírovacích služeb a reprodukčním centrům rozšířit portfolio.

Tiskárna SC-S30610 dokáže zpracovat různé grafické materiály od plakátů, nápisů, bannerů, podsvícených panelů a materiálů pro prodejní místa až po fólie pro polep automobilů, interiérové dekorace a výstavní poutače. Podporuje také širokou škálu médií v rolích, což uživatelům umožňuje spolehlivě a cenově výhodným způsobem tisknout na vinylové, PVC a průhledné fólie, fotografický papír a celou řadu oblíbených podkladových materiálů pro bannery.

Marco van Niekerk, senior product manager společnosti Epson,k tomu dodává:„Nastavení tiskárny SC-S30610 je jednoduché a rychlé. Instalace těžkých médií v rolích je obvykle úkolem pro dvě osoby, ale díky našemu unikátnímu zvedacímu systému ji snadno zvládne jediný člověk. Napínání médií, tradičně dostupné pouze z přední části tiskárny, lze ovládat jak zepředu, tak i zezadu. To znamená, že obsluha nemusí ztrácet čas přecházením z prostoru za tiskárnou dopředu a naopak. Tak je zkrácena doba nutná pro nastavení
a zvýšena produktivita.“

Přesná mechanika Epson společně s ověřenou technologií tiskové hlavy Micro Piezozaručují nepřetržitý a bezproblémový provoz a minimalizují nutnost údržby a prostoje.

Zvládnout vysoké pracovní zatížení je hračkou díky rychlosti tisku, která dosahuje 7,3 až 29,4 m2 za hodinu v závislosti na tiskovém režimu; první hodnota je typická pro tisk interiérových plakátů, druhá pro výrobu bannerů do venkovního prostředí. Tiskárna nabízí také režim vysoké kvality pro nejnáročnější tvorbu, která bývá prohlížena zblízka – v tomto režimu je využito plného rozlišení tiskárny 1440 × 1440 dpi.

Odborníci ze společnosti Epson vyvinuli nový ekosolventní inkoust Epson UltraChrome GS2, který je určen k dokonalé spolupráci s tiskárnou SC-S30610 a novou generací tiskových hlav Epson TFP. Inkoust UltraChrome GS2 vychází ze skvělých vlastností inkoustu UltraChrome GS (používá se v tiskárnách Epson Stylus Pro GS6000) a je obohacen o nové složení žluté barvy, která má nyní delší světlostálost. Tento inkoust je bez zápachu, neobsahuje nikl a nevyžaduje speciální větrání, což umožňuje použití tiskárny SC-S30610 i v běžném kancelářském prostředí.

Tiskárna SC-S30610 používá 700ml inkoustové kazety s vysokou výtěžností, u kterých není nutná tak častá výměna. Inkoustové kazety jsou vratné, tím je snižována produkce odpadu. Negativní dopad na životní prostředí i provozní náklady jsou dále sníženy díky energetické účinnosti tiskárny, která splňuje podmínky programu ENERGY STAR.

Tiskárna SC-S30610 bude poprvé představena na veletrhu Fespa Digital 2012 (21. – 24. února 2012 v Barceloně) na stánku společnosti Epson (E20). Tiskárnu bude možné zakoupit od března 2012, kdy bude stanovena také její cena pro český trh.

Hlavní vlastnosti
Možnost tisku na celou řadu natíraných i nenatíraných médií do šířky 64 palců (162,6 cm)
Díky snadno obsluhovatelnému zvedacímu systému zvládne instalaci médií v rolích jedna osoba
Snadno přístupné ovládání systému, napínání médií zezadu i zepředu
Rychlost tisku až 29,4 m2/h (vysokorychlostní režim; 10 m2/h v produkčním režimu; 7,3 m2/h v režimu vysoké kvality; vše na vinylová média)
Nová tisková hlava Thin Film Piezo pro přesné formování kapiček a dlouhou životnost produkce
Zdokonalený ekosolventní inkoust nevyžaduje větrání a je vhodný k použití v kancelářském prostředí
Energetická účinnost tiskáren splňuje podmínky programu ENERGY STAR a vysoce ekonomické, vratné 700ml inkoustové kazety zaručují minimální náklady na výtisk
Trvanlivé výtisky – díky novému inkoustu UltraChrome GS2 je doba světlostálosti při venkovním použití bez laminace tři roky
Rozlišení až 1440 × 1440 dpi s několika průchody pro hladké přechody barev a jemný detail
Rozhraní Ethernet a USB
Volitelný podávací systém pro těžké role až do 80 kg
Volitelný zahřívací systém zajišťující rychlejší zasychání výtisků při vysokém objemu produkce

Written by:

Published on: 22.2.2012

Filled Under: tiskové zprávy