Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

MojeID má už 50 000 uživatelů

MojeID identitu, která mimo jiné umožňuje přihlašování k různým webovým službám pomocí jediné univerzální kombinace jména a hesla, si k dnešnímu dni založilo již více než 50 tisíc uživatelů internetu. Ti mohou své přihlašovací údaje použít na všech stránkách, na nichž naleznou ikony MojeID či OpenID.

„Překročením hranice 50 tisíc účtů jsme dosáhli významné mety. Věřím, že tato událost sama o sobě znamená, že má služba dobře nakročeno ke svému dalšímu rozšiřování, a to i v případě největších poskytovatelů, kteří mají další dobrý důvod o její implementaci vážně uvažovat,“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, které službu mojeID zavedlo v říjnu 2010. „S MojeID je možné se přihlásit na stovky internetových stránek, na nichž najdou uživatelé symboly MojeID nebo OpenID. Nadále usilujeme o to, aby bylo práce s mMojeID co nejpříjemnější, a to jak pro uživatele, tak pro poskytovatele internetových služeb. Důkazem může být nedávno vydaná nová verze MojeID,“ dodává.

V České republice již zavedly MojeID pro své zákazníky například společnost Tiscali.cz, freemailová služba Volný.cz nebo jeden z největších internetových obchodů CZC.cz. Jako jedni z posledních se přidali významný dodavatel e-shopů společnost NetDirect (největší dodavatel e-shopů a webových řešení v České republice), nakladatelství Extra Publishing (například ExtraPC.cz) nebo registrátor domén General Registry. Nedávno se mojeID také poprvé implementovalo do mobilní aplikace (Kalorickétabulky.cz pro OS Android). Kompletní přehled včetně dalších informací spojených s touto službou najdou zájemci na stránkách www.mojeid.cz.

O MojeID

MojeID je služba, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím MojeID tak není potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace. MojeID také umožňuje udržovat údaje o jeho držiteli na jednom bezpečném místě a stále aktuální. MojeID je možné využívat u všech služeb, jejichž provozovatelé podporují přímo službu MojeID či alespoň technologii OpenID. Více informací o této službě, která je v provozu od 26. října 2010, je k dispozici na internetové adrese www.mojeid.cz. Služba je internetové veřejnosti poskytována zdarma.

Written by:

Published on: 21.2.2012

Filled Under: tiskové zprávy