Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Společnost Sony zazářila při udílení cen iF Design

Klíčem k úspěchu je vytváření a sdílení obsahu – dokazuje šest zlatých ocenění iF Design pro značku Sony za tablet, digitální fotoaparáty a televizor s připojením k internetu

13.2.2012

13. února 2012, Mnichov: Na pátečním slavnostním večeru s předáváním prestižních cen organizace International Forum (iF) v Mnichově společnost Sony překvapila ziskem šesti zlatých cen iF – to je náš dosavadní rekord.

Cena za vynikající design se uděluje pouhým 60 z více než 4000 přihlášených produktů, takže je jasně vidět, co Sony ve světě designu znamená. Vedle zlatých cen pro televizor BRAVIA™ NX720, Sony Tablet S, Cyber-shot™ DSC-TX55, “α” NEX-C3, “α” NEX-7 a profesionální kamera NXCAM NEX-FS100EK získala Sony ještě 16 dalších ocenění v kategoriích „produkt“ a „komunikace“.

V dnešním světě, kdy se stále více setkáváme se zábavním obsahem v jeho nejrozličnějších podobách, je příznačné, že fórum iF u nového dotykového počítače Sony Tablet S ocenilo „úchvatný design zaměřený na interakci uživatele a jeho obsahu“. Velká obrazovka, ergonomická konstrukce vytvářející pocit lehkosti a stability a mírný úhlopříčný sklon obrazovky poskytující přirozenější úhel při umístění na rovný povrch: to vše se podílí na kráse tohoto tabletu, jehož uživatelé mohou plně soustředit na obsah samotný.

Zdrojem snímků pro práci a sdílení na Tabletu S může pro uživatele jakékoli úrovně zručnosti být jeden ze tří digitálních fotoaparátů Sony, nositelů zlatého ocenění. Modely Cyber-shot DSC-TX55, „α“ NEX-C3 a „α“ NEX-7, které porota vybrala díky jejich kombinaci intuitivního ovládání a přímočarého designu, kladou velký důraz na způsob interakce mezi uživateli – začátečníky, pokročilými amatérskými fotografovy i profesionály – a jejich fotoaparáty.

„Společnost Sony je velmi hrdá na zisk šesti zlatých ocenění (o jednu více než v loňském roce) v uznávané soutěži International Forum Design Award. V tak velké konkurenci, kde se pouhých 60 cen rozděluje mezi firmy ze všech možných oborů, tento úspěch vnímáme jako ocenění trvalé pozornosti, kterou značka Sony věnuje designu.

Ať jde o dotykový počítač Sony Tablet S, který je výsledkem naší snahy o maximální uživatelskou funkčnost, televizor BRAVIA NX720, který se pyšní již loňskou cenou za designový koncept „monolithic“, nebo fotoaparáty NEX-7 a NEX-C3, jejichž vývoj vyšel z vloni oceněné řady s bajonetem typu E-mount, trvalou snahou společnosti Sony je nabízet lidem na celém světě spojení uživatelského komfortu a krásného designu.

Toto čestné ocenění vnímáme jako výsledek snahy značky Sony nedělat na poli designu žádné kompromisy. Bude pro nás inspirací pro další práci na vytváření designu, který je sám o sobě hodnotou.“ říká Masayoshi Tsuchiya, ředitel Sony Design, Sony Corporation.

„Cílem Sony Design je dosažení dokonalého spojení obsahu a formy produktu. Myslíme si, že nejlépe to ztělesňuje náš LCD televizor NX720 LCD, jehož vysoce kvalitní funkce ukrývá lesklý černý rám s výrazným hliníkovým podstavcem. Považujeme za čest, že fórum iF ocenilo naše zaměření ve všech produktových kategoriích na vytváření nadčasového designu, který našim zákazníkům nabídne nejen snadné vytváření, sdílení a prohlížení obsahu, ale také snadné používání a krásu vnější formy,“ dodává Tak Kawagoi, ředitel Sony Design Center Europe.

Zlaté ceny iF

Sony Tablet S
„Sony Tablet“ S je plně multimediální zařízení s displejem o úhlopříčce 23,8 cm (9,4″) a operačním systémem Android. Velký displej umožňuje pohodlnou práci s pestrou nabídkou služeb, prohlížení internetových stránek a prohlížení elektronického obsahu. Konstrukce s „excentricky umístěným těžištěm“, kdy je těžiště posunuto k jedné straně, má za úkol vytvořit pocit lehkosti a stability při držení tabletu v jedné ruce a zajistit pohodlí při dlouhodobém používání. K uživatelskému komfortu přispívá mírný úhlopříčný sklon obrazovky při položení tabletu na stůl.

Televizor BRAVIA NX720
Televizor NX720 nabízí ostřejší obraz, realističtější 3D díky technologii X-Reality PRO a nepřeberné množství online obsahu díky Sony Internet TV. Díky konstrukci s tvrzeným sklem o tloušťce 0,7 mm a lesklému černému rámečku obraz vypadá, jako by vystupoval z jednolité černé plochy. Hliníkový podstavec s vestavěnými reproduktory, který je nyní ještě tenčí a kompaktnější, nabízí vzhled lehkosti a zároveň vynikající zvukovou kvalitu. Ani v oblasti výkonu nedochází k žádným kompromisům: za uhlazenou elegancí, která je pokusem o nadčasový vzhled nové generace, se ukrývají funkce a technologie vysoké kvality.

Digitální fotoaparát Cyber-shot DSC-TX55
U tohoto fotoaparátu nešlo pouze dosažení co nejmenších rozměrů a co nejtenčího těla. Vývojáři se soustředili na design, který by vzbuzoval příjemné emoce a dobře se používal. Jeho specifickým rysem jsou zaoblené kontury kontrastující s detailně propracovanými tlačítky a okolním prostorem, které přitahují pohled pozorovatele. Kombinace vlasově tenkých linií a broskvového sametu v povrchové úpravě hliníku dává fotoaparátu jeho vlastní výraz.

Kompaktní fotoaparát „α“ NEX-C3
Díky použití výměnných objektivů má tento model vlastnosti pokročilého fotoaparátu umožňující uživateli pořizovat kvalitnější fotografie i video než dříve. Pozornost věnovanou kontaktu uživatele s přístrojem dosvědčuje grip, jehož ladně zvlněná plocha jakoby splývá s rukou vjedno. Konstrukce tohoto fotoaparátu dává pocit pokročilosti techniky, která jej odlišuje od ostatních v jeho třídě.

Kompaktní fotoaparát „α“ NEX-7
Tento bezzrcadlový fotoaparát nové generace s výměnnými objektivy se vyznačuje jednoduchým designem, ale množstvím vysoce kvalitních funkcí. Funkce uživatelského rozhraní umožňující ovládání efektů ve 3 směrech jsou rozděleny mezi dva otočné ovladače na horní panelu (s unikátním, ale umírněným vzhledem) a kolečko na zadním panelu. Uživatelé se mohou těšit na neuvěřitelně intuitivní ovládání a pocit přímočarosti. Pokročilé uživatelské rozhraní minimalizuje zobrazování funkcí na těle fotoaparátu a podtrhuje jeho prostou a jednoduchou konstrukci, která úspěšně popírá rovnici známou z běžných fotoaparátů „pokročilé funkce = překombinovaný exteriér“.

NXCAM NEX-FS100EK
Díky spojení prvků dvou významných produktů – kompaktních fotoaparátů s vysokým rozlišením „α“ a profesionální řady videokamer „NXCAM“ – Sony nabízí ideální kamkordér modulární konstrukce. Model NEX-FS100E je vybaven snímačem „Exmor“ Super 35 CMOS speciálně vyvinutým pro natáčení videa vhodného pro reklamy a hudební klipy, ale například i pro akční scény pro levnější filmové produkce.

Ocenění iF v kategorii Produkty
Tablet P
BRAVIA EX420
Systém domácího kina s DVD DAV-SZ1000W
Systém domácího kina BDV-L800 BD
3D videokamera Handycam® HDR-TD10
Fotoaparát „α“ α77 s technologií polopropustného zrcadla
Fotoaparát Cyber-shot DSC-J10
Dokovací systém SRS-BTV25
Diktafon ICD-SX712/SX712D
Dokovací systém pro osobní přehrávač RDP-XA700iP/X500iP
Osobní promítací 3D brýle HMZ-T1
VAIO™ S
VAIO Z
VAIO L
MP3 přehrávač WALKMAN® W

Ocenění iF v kategorii Komunikace
Uživatelské rozhraní pro „α“ NEX-C3

Written by:

Published on: 21.2.2012

Filled Under: tiskové zprávy