Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Obchod s aplikacemi

Tento seriál o Windows 8 bude mít více částí! 

  1. Co je nového?
  2. Nová nabídka start
  3. Klávesové zkratky
  4. Obchod s aplikacemi
  5. Jak vypnout aplikaci
  6. Naučte se vypnout počítač
  7. Zapnutí režimu hibernace 
  8. Nová funkce pro zálohování – Historie souborů
  9. Prostory úložiště
  10. Přidáváme popisky ke skupinám ikon

Další novinkou je bezpochyby také obchod s „Metro“ aplikacemi. Zatím jich tam moc není, ale jakmile se vývojáři naučí psát tyto aplikace a dostanou možnost je na Store nahrát, dá se předpokládat, že jimi bude doslova přetékat. Zatím jsou v něm aplikace zdarma, ale je jasné, že v budoucnu se za některé bude i platit.
Není se čemu divit, lidé si na markety zvykly z AppStore (Apple), Obchod Play (Google) nebo z Linuxových distribucí (Ubuntu). Microsoft tedy logicky nechce zůstat pozadu.

Pro vyfiltrování a zúžení výběru jen na aplikace, které opravdu potřebujete by vám měly vypomoci pomocné kategorie (Sociální sítě, Zábava, Foto, Hudba a Video, …). Samozřejmostí je pak hledání, ke kterému se dostanete opět pomocí spojovacího prvku obou prostředí, přes Charm (najeďte myší do jednoho z pravých rohů).

Po vybrání kategorie se vám ukážou aplikace, které obsahuje. Pro ukázku jsem si třeba vybral klienta pro Twitter „Tweetro“.

U aplikace se okamžitě dozvíte plno věcí – cenu, hodnocení, velikost, samozřejmě také popis aplikace. Dále se můžete podívat jak aplikace vypadá, nebo zjistit zkušenosti uživatelů. Po stažení aplikace se vám automaticky zobrazí ve vaší nabídce Start.

 

Written by:

Published on: 20.8.2012

Filled Under: Hlavní strana, Windows 8