Ahoj, vypadá to, že používáte AdBlock... :-)

Usilovně jsme pracovali na zakomponování reklamy, aby nebyla pro čtenáře rušivá. Příjmy z reklam tento web živí, bez nich bychom jej nemohli provozovat. Budeme moc rádi, když to s námi zkusíte a přidáte si nás do výjimek. Děkujeme!

MENU

Prima International – chystaná stanice pro Slovenskou republiku

Provozovatel stanice Prima se chystá vstoupit oficiálně na slovenský trh. Plánuje spustit novou stanici – Prima International, která má „zalepit díru“ po blížícím se odchodu stanic společnosti Markíza ze slovenského pozemního DVB-T.

Společnost MTG, provozovatel stanice Prima, zahájila nákup licencí k filmům, seriálů a další tvorbě pro území slovenské republiky. Chystá se totiž na tamní trh oficiálně vstoupit s novým programem, který momentálně nese pracovní název Prima International.

MTG chce využít situace, která má nastat koncem tohoto roku. Společnost Markíza Slovakia neprodloužila svou aktuální smlouvu s provozovatelem multiplexu, společností Towercom. Slovenské pozemní DVB-T tak na přelomu tohoto roku opustí stanice Markíza, Doma a Dajto, více zde. Volný prostor má být proto využit pro chystaný program Prima International.

Prima International má mít na rozdíl od stanic Nova International a Markíza International naprosto odlišný koncept. Kdežto na zmíněných stanicích se vysílá pouze vlastní tvorba, na stanici Prima International ve vysílání nebudou chybět i zahraniční akvizice. Bude to tedy plnohodnotný konkurent komerčním televizím, tedy společnostem Markíza Slovakia a Televízia JOJ.

MTG logoDle informací mediaboom.sk se chystá MTG spolu s GES Media Europe, spoluvlastníkem Primy, investovat nemalou částku do chystaného nového programu. Je proto pravděpodobné, že se pokusí získat licence na zahraniční akvizice konkurenčním stanicím. Může se jednat např. o filmy od společností Warner Bros (aktuálně Markíza), nebo Disney, 20th Century Fox (aktuálně JOJ). Pokud provozovatel Primy nabídne více peněz, stávající vysílatelé mohou o licence přijít.

Prima Group - programyDo úvahy připadají i další „International“ stanice. V Česku provozuje FTV Prima celkem 5 stanic: Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom a Prima Max. Pro Slovensko je v úvahu zatím jedna stanice. Není ovšem vyloučeno, že se slovenští diváci dočkají stanic více. Televize Prima má snahu získat volnou kapacitu ve slovenském DVB-T po Markíze, která uvolní celkem 3 pozice.

Pokud bude chtít FTV Prima spustit plnohodnotné vysílání na Slovensku, musí získat slovenskou licenci a vysílat ve slovenském jazyce. Pouze tehdy se může dostat do peoplemetrů a může sledovanost prodávat inzerentům.